11o

URBAN HACK : «Зірочка» згуртує мікрорайон

  • 2025.05.05 14:02
    • Громада
    • Соціальна сфера
  • 108

 Не просто облаштувати соціальне житло, але й інтегрувати його у соціально-культурну інфраструктуру мікрорайону. Саме про це йшлося під час триденного воркшопу URBAN ХАКАТОН, що із 1 по 3 травня тривав у Калуші. 

Предметом роботи URBAN ХАКАТОН у Калуші стала територія мікрорайону, де розташована будівля колишнього дитячого садка «Зірочка». Відповідно до укладеного між Калуською міською радою та БО «БФ «КО-ХАТИ» меморандуму, благодійна організація реалізовує проєкт реконструкції і перетворення колишнього д/с «Зірочка» у сучасне житло для внутрішньо переміщених соіб, яке стане місцем інтеграції та взаємодії громади.

Учасниками URBAN ХАКАТОН стали кількадесят вітчизняних та закордонних фахівців: архітектори, урбаністи, соціологи, антропологи, економісти, а також – представники Калуської міської ради, внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці. Зокрема, участь у воркшопі взяли представники Асоціації архітекторів Естонії, які дуже зацікавилися темою.

У рамках URBAN ХАКАТОН учасники мали екскурсію територією колишнього садочка. Відтак, у п’яти робочих групах детально аналізувати і опрацьовували інформацію і особисті враження. За результатами оглядової прогулянки учасники заповнили опитувальник, який об’єднав 13 аспектів, важливих для створення придатного для життя простору. Робочі групи здійснили SWOT-аналіз, що дозволило визначити сильні і слабкі сторони мікрорайону, де розташована будівля «Зірочки», його переваги і недоліки, а також напрацювали власні моделі організації простору довкола будівлі. Їх на завершення події презентували перед організаторами. 

Начальник управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрій Соколовський, який долучився до однієї з робочих груп хакатону, підкреслив, що більшість учасників зосередилися на інтеграції майбутніх мешканців «Зірочки» у соціокультурний простір мікрорайону, шукали точки перетину інтересів мешканців Калуша і ВПО, і, на основі цього планували корисний, комфортний, безпечний і цікавий для всіх простір.

На завершення хакатону враженнями і підсумками поділилися заступниця начальника управління — начальниця відділу архітектури та містобудування Калуської міської ради Людмила Семеняк і заступник міського голови Калуша Богдан Білецький. Вони, зокрема, переконані, що напрацювання учасників події можуть стати цікавим вектором під час розробки проєкту благоустрою довкола «Зірочки», а також і під час планування міського простору загалом. Досвід, здобутий у комунікації із українськими і закордонними фахівцями, — надзвичайно цінний.

Urban Hack організований за ініціативи Асоціації архітекторів Естонії, ГО Ro3kvit Urban Coalition for Ukraine, Фонду «Спільне місто», CO-HATY та Калуської міської ради, за підтримки Європейського Союзу, ESTDEV, Міністерства культури Естонії та Шведського інституту.

Інші новини