За дорученням міського голови Калуша делегація фахівців вивчала організацію роботи із ветеранами, військовими, членами їхніх родин у Коломийській громаді. Візит відбувся учора, 14 липня. У складі делегації: заступниця міського голови Калуша Наталія Кінаш, начальниця управління соціального захисту Любов Федоришин, головний спеціаліст управління, відповідальний за роботу із ветеранами, Микола Білоус.
— Дуже багато зараз питань і звернень є щодо ветеранської політики. В Україні створене міністерство ветеранської політики. Відповідні управління є на регіональному і районному рівнях. Тому у громаді теж розглядаємо доцільність окремого підрозділу, — розповідає заступниця міського голови Калуша Наталія Кінаш. — Ми вернулися до Коломийської громади, щоб поїхати до них, поспілкуватися, вивчити їхню структуру, організацію роботи як ця політика ведеться у них. Ми щиро вдячні міському голові Коломиї Богданові Станіславському, його заступнику Романові Остяку, працівникам підрозділів міської ради, представникам установ, організацій за гостинне спілкування, наданні знання, які дуже цінні й актуальні.
У Коломийській громаді калушани відвідали простір «Гарт». Довкола ідеї простору об’єднали фахівців із роботи з ветеранами, а також громадські організації, які працюють у цьому напрямку. Простір розташований у великій будівлі, і вже набуває сучасного вигляду. Там працюють фахівці із супроводу ветеранів, психологи, громадські організації проводять зустрічі, майстер-класи, активності, за грантові кошти надають юридичні консультації, діє дитяча кімната. У просторі планують облаштувати другий і третій поверхи.
Цікавим для представників Калуської громади був і досвід національно-патріотичного виховання молоді. Відповідний відділ працює при управлінні з питань надзвичайних ситуацій Коломийської міської ради. Підрозділ очолює ветеран, працює ще два спеціалісти. Вони дуже серйозно займаються із молоддю: щоквартально відбуваються вишколи, налагоджена співпраця із громадськими організаціями, закуплене обладнання, зокрема, стимулятор для навчання керування дронами. Молодь хочуть залучати до плетіння маскувальних сіток.
Окремо обговорили і розробку ветеранської стратегії. Документ уже діє у Коломийській громаді. Зараз готуються до розробки стратегії і у Калуській громаді. Знання, отримані під час обговорення, дозволять оминути чимало труднощів у розробці ветеранської стратегії у Калуші.
Коломияни охоче дізналися і про реалізацію ветеранської політики у Калуській громаді. Кожна із громад має свою специфіку, а, відтак, виробляє оптимальну схему якісного надання послуг. У Калуші облаштовують ветеранський центр на вул. І. Франка, 4. Однак, паралельно чи не у кожному мікрорайоні міста діють волонтерські хаби, центри, громадські організації, що взаємодіють із військовими, ветеранами, членами їхніх родин.
Завдання кожної української громади зараз — надати якісні комплексні послуги для військових, ветеранів, членів їхніх родин. Акцент — на зручність, людяність, розуміння, важливість.