27 травня у Калуській громаді відбулось імітаційне навчання для відпрацювання реагування медичних служб на можливий спалах інфекційних хвороб.
Згідно з легендою навчань, до інфекційного відділення КНП «Калуська міська лікарня» каретою швидкої медичної допомоги привезли контактну особу з Войнилова із підозрою на холеру.
– Раніше пацієнтів із підозрою на холеру ми лікували безпосередньо в нашій установі, – зазначив директор КНП «Калуська міська лікарня» Микола Гудим.
– Зараз вимоги змінилися і таких хворих ми відправляємо до обласної інфекційної лікарні. У нас же відкривається ізолятор та провізорний госпіталь, де контактним особам надається допомога і здійснюється необхідне бактеріологічне обстеження. Виконується дезінфекція автомобіля й екіпажу швидкої, якою привезено контактну особу. У вогнищі спалаху інфекції у Войнилові працюють фахівці первинної медичної ланки.
В ході навчання ретельно відпрацьовано цілий комплекс заходів із оповіщення, транспортування, розгортання госпіталю, підготовки медичного персоналу, прийому хворого, діагностики, утилізації витратного матеріалу, дезінфекційних дій.
У навчанні були задіяні представники лікувальних установ із Войнилівської, Верхнянської, Новицької територіальних громад, які надають медичні послуги на первинному рівні, а також: КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф ІФОР», КНП «Калуський МЦПМСД», КНП «Калуська міська лікарня», КНП «Калуська ЦРЛ». Безпосереднє спостереження і контроль за ходом навчань здійснювала бригада медичних працівників Калуського відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України».
Відповідні професійні знання і вміння, засоби діагностики, лікування холери у громаді — є. Медики просять громадян пильно ставитись до стану здоров’я. За будь-яких тривожних симптомів — звертатися до фахівців.