33o

Експертів вразив підйомник на сцену у Концертні залі Калуша. Перевірили фізичну доступність туристичних об’єктів громади 

  • 2025.07.23 19:59
    • Громада
    • Безбар'єрність
  • 42

Сьогодні, 23 липня, із моніторинговим візитом з метою вивчення стану облаштування фізичної доступності туристичних об’єктів Калуську громаду відвідала команда фахівців із Івано-Франківська. 

Робоча група працює відповідно до Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні до 2023 року, на виконання розпорядження Івано-Франківської ОДА №68 від 07.02.2020 року «Про забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури», Обласного плану заходів із реалізації Стратегії в Івано-Франківській області на 2025-2026 роки. Моніторинг здійснюють відповідно до методичних рекомендацій Державного агентства розвитку туризму в Україні. 

До складу робочої групи , зокрема, увійшли представник Урядового уповноваженого з прав осіб із інвалідністю Івано-Франківській області Микола Макар, заступник начальника управління-начальник відділу туризму управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко. 

— Ми робимо такі поїздки у практично-очному стилі. Не орієнтуємось на звіти громад. Для мене важливо бути присутнім і на власні очі, за участю експертів, побачити, як воно є. І після цього я можу гарантувати, що той чи інший об’єкт є справді, доступним для людей із інвалідністю, — розповідає Віталій Передерко. — У плані на цей рік — обстежити шість громад Калуського району, які розташовані на головних автомобільних шляхах. Калуш — велике місто. Тут є досить багато об’єктів культурної спадщини, молодіжних об’єктів. Дуже важливо, щоб і мешканці Калуша, і гості мали доступ до всіх видів послуг, у тому числі рекреації, відпочинку, дозвілля як культурного, так і туристичного.

У Калуській громаді обстежили низку туристичних і рекреаційних локацій: 

- музей-оселя родини Івана Франка у Підгірках;

- концертна зала (Мультикультурний центр);

- костел Святого Валентина;

- Краєзнавчий музей Калущини;

- меморіальний музей «Калуська в’язниця»;

- Український народний дім;

- Калуський ліцей №1 (музей старожитностей та історії школи);

- виставкова зала;

- палац культури «Мінерал»;

- парк культури і відпочинку ім. І. Франка;

- церква святого Миколая (ж/м Хотінь);

- церква Святого Архистратига Михаїла. 

Також перевірили рівень фізичної доступності у кількох готелях і закладах громадського харчування. 

— Враження про Калуш — досить позитивні. Ми уже зафіксували санітарний вузол для людей із інвалідністю на об’єкті культури, і підйомник для того, щоб потрапити на сцену (йдеться про умови у Мультикультурному центрі — Ред.), — зазначив Віталій Передерко. — Уперше ми зустрічаємо в області підйомник для того, щоб люди мали доступ до сцени, не тільки в зал. Це дуже важливо, навіть зараз, у часі війни, тому що відбуваються різноманітні події, присвячені пам’ятним датам, або нагородження військовослужбовців, чи родин Героїв. І коли йде мова про те, щоб вручити військовослужбовцю якусь нагороду, він може спокійно дістатися сцени. 

За результатами моніторингових візитів головам територіальних громад будуть підготовлені і надіслані письмові рекомендації щодо інфраструктурного, покращення доступності туристичних об’єктів для мало мобільних груп населення. 

На головному туристичному інтернет-порталі області iftourism.com розроблено функціонал для перегляду доступних для людей з інвалідністю туристичних об’єктів. Після моніторингових візитів перелік буде автоматично оновлений і доповнений об’єктами Калуської громади.

Інші новини