Калуська дитяча музична школа відзначає 70-річний ювілей.
Освітній заклад створено у травні 1955 року. Семирічна музична школа у Калуші спочатку розташовувалася на тодішній вул. Шкільній, 3 — нині плебанії поруч із костелом Святого Валентина.
— Спочатку у школі працювали усього п’ять викладачів — фортепіано, скрипки, баяну, домри-кобзи і теорії музики. Першим директором школи був Віктор Анашкін, — розповідає директорка Калуської дитячої музичної школи Зоряна Середа. — Приміщення було невелике, але й учнів небагато. У 1955-56 навчальному році перший клас закінчило близько 70 учнів. Надалі контингент зростав. І сьогодні ми дійшли до рекордної кількості: 810 учнів і 120 викладачів. Вони демонструють високий професійний рівень і мають вагомі мистецькі здобутки.
У сучасне приміщення школа переїхала у 1970-х роках. Згодом відкрили ще один філіал на сучасній вул. Коновальця. У 1986 році школа розділилася на дві – першу і другу, а з 2013 — знову працює однією потужною командою.
— Результатом 70-річної діяльності музичної школи є значні творчі здобутки як вихованців школи, так і педагогічного колективу. Щороку у нас є близько ста переможців обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів, — зазначила заступниця директорки Калуської дитячої музичної школи Мар’яна Польова. — Постійно діють 23 дитячі музичні колективи і вісім дорослих. До речі, такої кількості дорослих колективів немає, мабуть, жодна школа.
Наразі у Калуській дитячій музичній школі функціонує вісім відділів:
- фортепіанні відділи №1 і 2 (фортепіано);
- народний відділ (баян, акордеон);
- народний струнний відділ (бандура, цимбали, гітара);
- відділ духових та ударних інструментів (труба, валторна, туба, тромбон, саксофон, кларнет, флейта,тенор, ударні інструменти, ксилофон,баритон, сопілка);
- струнно-смичкові інструменти (скрипка, віолончель);
- вокально-хореографічний (сольний спів, хореографія, хор);
- теоретичний відділ (сольфеджіо, музична література).
Навчають гри на 20-и музичних інструментах, а також сольного і хорового співу, хореографії, теоретичних дисциплін.
Щиро, захоплено, цікаво про Калуську дитячу музичну школу — устами викладачів.
Ярослав Гулимчук, завідувач відділу духових та ударних інструментів:
«Наше покоління є ровесниками альма-матер. Ми якраз є одними із перших учнів першого викладача, який заснував відділ – Ярослава Гриніва. Ми якраз є тою ланкою, яка передала традиції від перших викладачів до послідовників, які зараз працюють.
Духовий відділ дуже цікавий тим, що у нас є дуже багато духових інструментів – від флейти до різного виду ударних інструментів. І на кожен інструмент має бути свій викладач. І в нас дуже цікавий творчий і професійний колектив викладачів, які дають можливість нам створити такі гарні колективи, які активно запрошують на концерти, конкурси, фестивалі в Україні і за кордоном».
Іван Шалата, заступник директора з навчально-виховної роботи:
«Приємно відзначити, що на виступах поруч із своїм учнями завжди на сцені є наші викладачі.
Приміром, оркестр «Золоті сурми», який я очолюю, часто виступає не тільки у нашому місті, області, але також і за межами нашої держави. Де б ми не виступали, ми завжди є бажаними гостями. І це, в першу чергу, заслуга наших викладачів, які готують своїх учнів не тільки до сольного виконання, але і до ансамблевого і оркестрового.
Приємно, що коли ми виступаємо, поруч із прапорами країн Євросоюзу, завжди висить наш, український, стяг».
Оксана Ващук, викладачка-методистка вищої категорії (клас фортепіано):
«Я закінчила цю музичну школу, а після отримання професійної освіти повернулася сюди викладати.
Сьогодні у нас дуже потужний фортепіанний відділ. У нас досить хороша матеріально-технічна база. У кожному класі є інструменти. Є три роялі. І це — наше багатство, адже це дуже дорогі інструменти, які зараз в Україні практично неможливо купити. І ми їх оберігаємо, як зіницю ока.
Усе життя, що я працювала і працюю у школі, я відчуваю від цього задоволення. Була щаслива і є щаслива, бо працюю на улюбленій роботі».
Мирослава Романів, старша викладачка класу скрипки:
«Відділ струнно-смичкових інструментів — це не тільки клас скрипки, але і досить потужний клас віолончелі.
Учні нашого відділу завжди є учасниками конкурсів усіх рівнів. Кращі з кращих вступають у вищі музичні освітні заклади, після закінчення ідуть працювати у професійні музичні колективи як в Україні, так і за її межами. Є такі, що працюють на викладацьких посадах.
Ми проводимо багато благодійних концертів, таким чином допомагаючи нашим хлопцям на фронті».
Леся Петрів, завідуюча відділом народних струнних інструментів:
«Бандура є символом нашої незламності. У ній закодована історична спадщина нашого народу. Розуміючи важливість бандурного мистецтва, місцева влада зробила навчання на інструменті безоплатним.
Також відділ багатий своїми традиціями. Особливою гордістю є ансамблі гітаристів і бандуристів, які приносять добру славу школі. Ми продовжуємо і бережемо традиції, започатковані і передані нам».
У відео — про історію, сьогодення, навчання і творчість колективу і вихованців Калуської дитячої музичної школи.