16o

У Калуській громаді вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  • 2024.12.16 08:27
    • Громада
  • 156

14 грудня - День мужніх та самовідданих людей, подвиг яких неможливо переоцінити. Людей, які своїм життям і здоров'ям змогли здолати страшну трагедію 20 столІття, рятуючи Україну і світ від ядерної катастрофи.

Героїзм, патріотизм, професійна майстерність учасників ліквідації перевірені часом. Тому ми не маємо права забувати про їх самопожертву, бо без їхнього самовідданого героїзму наслідки могли бути набагато гірші.

Так, світ врятувала людяність, мужність і добрі серця пожежників, міліціонерів, медиків, військових, просто простих людей. І ці невимовно сильні люди поряд - знайомі, сусіди, родичі...

14 грудня у Калуській бібліотеці ім. Тараса Шевченка за участю заступниці міського голови Наталії Кінаш відбулася зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС. Модераторкою заходу була Леся Піцик, начальниця відділу культури, навчальних закладів, бібліотечної та музейної справи управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради.

Подякували учасникам тих страшних подій за врятовані життя. За те, що врятували Україну і світ від біди.

А також - нашим Захисникам і Захисницям, які твердо і міцно тримають позиції від нападів ворога, і відстоюють так само героїчно нашу українську землю, збережену для майбуття. Дай, Боже, їм сил, витримки і якнайшвидшої Перемоги!!!

Чимало наших краян ціною свого життя і здоров'я, під великими дозами опромінення зупинили тоді невидимого і дуже підступного ворога — радіацію.

Згадаймо. Після вибуху на Чорнобильській АЕС саме біля Новиці формувався батальйон з мешканців Івано-Франківської області, передусім із Калущини і Долиншини. Це була військова частина № 6033 Івано-Франківського протипожежного батальйону у складі 25-ої бригади Міноборони срср.

Розташований був батальон у наметовому місточку за 18 кілометрів від Прип'яті, і пробув у Чорнобильській зоні з 18 липня до З вересня 1986 року.

48 днів на межі життя і смерті. 255 наших краян виконували величезний обсяг робіт по ліквідації наслідків катастрофи.

На жаль, для багатьох ліквідаторів перебування у Чорнобилі не пройшло безслідно. Станція їх об'єднала і розлучила назавжди. І ті перші-хто не сховався, хто пішов у той відкритий бій, хто вижив і став носієм правди історичної важливості, сьогодні вже люди поважного віку. Їхні спогади потрібні і мають всличезну вагу. Зокрема й заступник командира Івано-Франківського протипожежного батальйону ВЧ 6033, голова обласної громадської організації Спілки чорнобильців України «Прикарпат-бат Чорнобиль» Ярослав Олійник.

Чорнобиль- це не лише трагедія. Це подвиг. Це попередження.

Наші ліквідатори й досі надихають своїм патріотизмом, активністю у громадському житті міста, переживають за непросте сьогодення України. Діличись своїм
досвідом, вкотре нагадують про те, що повернення назад до імперського минулого для українців неможливе. Що Україна в сьогоднішній боротьбі проти російського агресора добре пам'ятає і засвоїла урок Чорнобиля.

І буде Україна. Це свята земля дітей, онуків, майбутніх поколінь.

І найголовніше, щоб майбутні покоління завжди пам'ятали про високу ціну за незалежність, яку сплатили герої — ліквілатори і сплачують Герої теперішньої війни.

Сьогодні поспілкувалися, переглянули фільм та поклали квіти до меморіального знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС - віддали шану і подякувати за все, що зробили для того, щоб не повторити страшну трагедію. Щоб не допустити чорної весни.

Хай народжуються діти, утверджується життя у вільній і квітучій Україні

Інші новини